Leuze Ölçüm Sensörleri

   

Milimetre hassasiyetinde doğru noktada

Otomatik bir şekilde birlikte çalışması gereken tesis parçalarında, parçaların veya aletlerin milimetre hassasiyetinde konumlandırılması çok önemlidir. Burada iki çalışma prensibine sahip cihazları sunuyoruz. Bir taraftan reflektörün karşısında ölçüm yapan lazer mesafe ölçüm cihazı ve diğer taraftan kırmızı ışık lazeri, bir barkod bandına göre pozisyon ve hızı tespit edebilen barkod konumlandırma sistemi

 

Bir boyut daha fazla olabilir mi?

Bu sensörler yükseklik kenarlarını belirlerler. Hareket eden nesnelerde veya sensörün hareket ettirilmesiyle, kolay bir şekilde 3 boyutlu veriler oluşturulabilir. Ölçüm verileri ya harici bir başka işleme için dışarı aktarılabilir ya da rahat bir nesne ölçümü veya algılaması için sensör içerisinde önceden işlenebilir.

 

Çok sayıda ışın birden fazlasını görür

Ölçüm ışık perdelerimiz, geniş bir ölçüm alanını izler ve bu alandaki ölçüm bilgilerini dışa aktarır. Parametrelendirmeye ve tasarıma göre cihazlar, çok sayıda ölçüm görevi için farklı çözünürlüklerle sunulmaktadır ve farklı alan veri yolu ortamlarına bağlanabilir.

 

Çatal, hassasiyetin farklı bir ifadesidir

Çatal şekli sayesinde, zorlu hizalama işleri olmaksızın yüksek yeniden üretilebilirlik ile 0,014 mm’ye kadar ölçüm çözünürlüğü sunulmaktadır. Bir kızılötesi ışık bandı, satır kamerasını (CCD satırı) aydınlatır ve aydınlatılan piksel ve parametrelendirmeye bağlı olarak analog veya dijital çıkış sinyalleri üretir.