Leuze Optik Veri Aktarma

Kızılötesi ışık üzerinden bilgilerin temassız aktarılması

Verilerin temassız aktarılması konusu söz konusu olduğunda, veri aktarımına yönelik optik cihazların kullanılması doğru seçim olacaktır. Veri ışık bariyerlerinin uygulama alanı PROFINET, PROFIBUS, DeviceNet veya Ethernet vs. gibi endüstriyel ağların bulunduğu, hareketli tesis parçalarına aktarımın sağlanması gereken birincil fabrika mühendisliğidir.

 

 

Burada bir şeyler birikiyor

Sensörler, güvenlik şalterleri ve kameralar gibi çevre aygıtları, alan veri yolu veya bir kontrol birimi ile ağ bağlantısı bulunmadığında pek değer taşımaz. Modüler bağlantı ünitelerimiz, cihaz tipine ve kullanım alanına göre, tanımlama cihazlarının doğrudan alan veri yolu üzerinden kolay bir şekilde kapatılmasının sağlandığı ve bu şekilde yeni cihazların sisteme kolay bir şekilde entegre olabildiği, değişken arayüzler sunmaktadır.

 

Tek bir sensör kendi başına güvenli bir iş alanı yaratamaz

Ancak güvenlik sensörlerinin verimli ve güvenilir bir şekilde makine koruma devresiyle entegre edilmesiyle, iş akışının sekteye uğramadığı ve buna karşın en iyi korumanın sunulduğu iş güvenliği konusu tamamlanır. Rölelerimiz ve AS arayüzü çözümlerimiz, sizin için her türlü olasılığın kapısını aralar.