Pepperl Fuchs Ultrasonik Sensor

Cisimden Yansımalı Ultrasonik Sensörler

Alıcı ve vericinin aynı gövdede yer aldığı bu sensörlerde cisme giden ve cisimden geri yansıyan ultrasonik sinyaller yardımıyla mesafe algılanır. Montajı kolaydır. Algılama mesafesi cismin yüzey özellikleri ve eğim açısına bağlı olarak değişmekle birlikte 10 metreye kadar çıkabilmektedir. Arka fon bastırma özelliği vardır.

Reflektörlü Tip Fotoelektrik Sensör

Ultrasonik sinyal, kalıcı olarak monte edilen reflektör ( metal/plastik bir panel veya konveyör kayışı/zemin gibi mevcut arka plan olabilir) tarafından sabit şekilde yansıtılır.

Pepperl+Fuchs cisimden yansımalı/reflektörlü tip sensörlerde;

  • Sıcaklık değişiminin ses hızında neden olduğu dalgalanmaları otomatik ayarlayan sıcaklık dengeleme
  • Sensörlerin ortak parazit olmadan birlikte monte edilmesine olanak sağlayan senkronize giriş

özellikleri mevcuttur.

Karşılıklı Tip Ultrasonik Sensörler

Ayrı gövdelerde yer alan alıcı ve verici arasındaki ses demeti, bir cismin geçmesiyle kesintiye uğrayınca algılama gerçekleşir. Diğer ultrasonik sensörlere kıyasla daha geniş mesafelerde algılama mümkündür. Zorlu ortam koşullarına dayanıklıdır ve yanıt süresi kısadır.

 Çift Plaka Sensörleri

Çift plaka algılama, etiket sayma ve birleşme yeri algılama dahil olmak üzere tabaka besleme uygulamaları için özel olarak optimize edilen karşılıklı tip ultrasonik sensörlerdir. Kağıt, metaller, ahşap çubuklar ve cam bölmeler gibi malzemelerdeki boşlukları, tek ve ikili katmanları birbirinden ayırır. Etiket uygulama görevleri uygulanırken, sensörler etiketin arka kısmı ile taban malzemesini birbirinden ayırır.

Ultrasonik Sensör Aksesuarları

  • Hizalama yardımcıları
  • Montaj adaptörleri ve braketleri
  • Sıcaklık dengeleme çubukları
  • Programlama cihazları ve arayüz kabloları
  • Dik açılı saptırıcılar